خاندوزی:

موانع تامین مالی راه ‎‌آهن اردبیل برطرف می‌شود

وزیر امور اقتصادی و دارایی با تشریح مصوبات شورای برنامه‌ریزی استان اردبیل گفت: در نشست امروز موانع مربوط به ماده ۵۶ طرح‌هایی مانند راه‌آهن میانه - اردبیل بررسی و مقرر شد این موانع بزودی برطرف شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی حرف آور، سید احسان خاندوزی در حاشیه جلسه شورای برنامه‌ریزی استان اردبیل در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد:  امروز درباره مصوبات سفر ریاست محترم جمهوری به استان اردبیل و لزوم پیگیری طرح‌های کلیدی که در آن سفر مطرح شده، نشست مفید و سازنده ای با حضور استاندار و مقامات استانی رئیس و اعضای محترم کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی برگزار شد.

وی افزود: پیش از جلسه هم فعالان اقتصادی دغدغه ها و مشکلات خود را مطرح کردند و بنا شد در زمینه پیگیری تحقق و مصوبات سفر تدابیر دقیق و مشخصی پیگیری شود. از جمله در مورد مانع پروژه‌هایی که ماده ۵۶ وجود داشت مثل پروژه‌های راه‌آهن اردبیل انشاءالله به زودی این موانع برطرف خواهد شد.

وزیر امور اقتصادی و دارایی ادامه داد: همچنین در خصوص استفاده از تسهیلات اشتغال استانی، در بحث تبصره ۱۸ قانون بودجه موانعی وجود داشت که هم ابلاغ آیین نامه اجرایی آن و هم استفاده کامل استان اردبیل از ظرفیت تسهیلات مورد تاکید قرار گرفت.

خاندوزی  با ببیان اینکه در زمینه‌ مقام ناظر پولی مستقلی که در استان اردبیل وجود داشته باشد از بانک مرکزی خواسته شد به سرعت این اقدام را در دستور کار قرار دهد، گفت: امیدواریم با پیگیری‌هایی که در حوزه گمرک از جمله تسهیل در گمرک بیله‌سوار و استقرار ایکس ری گمرک صورت خواهد گرفت و اختیاراتی که در حوزه مالیاتی تفویض شد بتوانیم سرعت توسعه اقتصادی استان اردبیل را بیش از پیش شاهد باشیم.

وی اضافه کرد: در حوزه اختیارات بانک‌های استان هم شورای هماهنگی بانک‌ها مکلف شدند سقف اعتباراتی که می‌توان در استان‌ها درباره این پروژه تصمیم‌گیری کرد آن را هم افزایش دهند که انشاالله بانک‌های استان هم بتوانند پشتیبان طرح های تولیدی و صادراتی استان باشند.

انتهای پیام/