افراد فاقد بیمه در استان اردبیل رایگان بیمه سلامت می‌شوند

مدیرکل بیمه سلامت استان اردبیل گفت: همزمان با سراسر کشور افراد فاقد بیمه در این استان بدون شرکت در آزمون وسع بیمه رایگان می‌شوند.

به گزارش حرف آور به نقل از ایرناف  سید وحید خلیل الهی افزود: افراد فاقد هرگونه پوشش بیمه درمانی پایه می‌توانند بدون شرکت در آزمون وسع خود را بدون پرداخت هزینه به مدت سه ماه به صورت رایگان بیمه کرده و از مزایای بیمه سلامت همگانی برخودار شوند.

وی اظهار کرد: همه کسانی که فاقد بیمه هستند و یا قبلا در آزمون وسع شرکت کرده و به دلیل عدم توان مالی هنوز دفترچه درمانی دریافت نکرده‌اند، می توانند با مراجعه به دفاتر پیشخوان دولت در اسرع وقت دفترچه بیمه رایگان دریافت کنند.

مدیرکل بیمه سلامت استان اردبیل با اشاره به اینکه مردم قبل از بستری شدن و نیاز اورژانسی به آن اقدام به دریافت دفترچه کنند، به هموطنان توصیه کرد: از این فرصت استثنایی استفاده کرده و نسبت به پایدار کردن و دریافت دفترچه بیمه سلامت همگانی به صورت رایگان اقدام کنند.

خلیل الهی با بیان اینکه سامانه ای در خصوص ثبت و پیگیری بیمه شدگان طراحی شده که تمامی درخواست ها را برای رسیدگی به بیمه سلامت ارسال می‌کند، اظهار کرد: تمامی بیمه شدگان سازمان بیمه سلامت می‌توانند با شماره گیری کد دستوری #۱۶۶۶* از اعتبار داشتن دفترچه بیمه خود اطمینان پیدا کنند.

او با اشاره به اجرای طرح دارویار و افزایش قیمت دارو در کشور و استفاده مردم از خدمات بیمه سلامت رایگان، بیان کرد: با بیمه شدن افراد و پرداخت سهم ارز ترجیحی توسط بیمه سلامت به داروخانه ها، بیمه شدگان با قیمت قبلی داروی مورد نیاز خود را تامین کرده و مشمول افزایش قیمت دارو نخواهند شد.

مدیرکل بیمه سلامت استان اردبیل با بیان اینکه با اجرای طرح دارویار قیمت داروها برای بیمه شدگان افزایشی نیافته است، اضافه کرد: در این طرح در واقع ارز ترجیحی دارو به جای شرکت های وارد کننده به بیمه پایه درمانی داده می شود و بیمه ها متعهد به پرداخت آن به داروخانه ها شده اند.

خلیل الهی ادامه داد: پرداختی بیمه شدگان قبل و بعد از اجرای طرح دارویار تفاوتی نکرده به طوری که حتی داروهای خارج از دستور (OTC) نیز افزایش قیمت نداشته است.

انتهای پیام/