پنج پرونده قصاص در استان اردبیل منجر به مصالحه شد

رئیس کل دادگستری استان اردبیل گفت: از اول امسال تاکنون به همت هسته جهادی بخشایش دادگستری این استان پنج پرونده قصاص منجر به مصالحه شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی حرف آور از دادگستری اردبیل ، حجت‌الاسلام حسین کثیرلو روز پنجشنبه اظهار کرد: در روزهای اخیر روزهای پرکار هسته جهادی بخشایش دادگستری استان با مختومه کردن دو پرونده قصاص در ایام سوگواری شهدای کربلا در دارالارشاد و دارالامان اردبیل به نتیجه رسید.

وی ادامه داد: حسب گزارش واصله از مسئول گروه هسته جهادی بخشایش دادگستری استان و همزمان با ایام سوگواری شهدای کربلا و استفاده بهینه از ظرفیت حال و هوای مراسمات خاص این ایام دو پرونده قتل و یک پرونده خانواده منجر به مصالحه شد.

وی خاطرنشا کرد: کارگروه جهادی بخشایش به همتریش‌سفیدان و معتمدین امسال در استان تشکیل شده و ضمن تلاش برای ترویج و تبیین فرهنگ صلح و سازش نسبت به حل و فصل موضوعات مهم با رویکرد مصالحه اقدام می‌شود.

وی با اشاره به حدیثی از جلد ۱۳ کتاب وسائل الشیعه، اضافه کرد: پیامبر اسلام (ص) می‌فرمایند که اگر کسی در اصلاح اختلاف بین ۲ نفر قدم بردارد و حرکت کند، ملائکه بر او سلام و صلوات می‌فرستند و ثوابی معادل عبادت شب قدر شامل حالش خواهد شد.

وی بیان کرد: ارزش کار از آنجا مشخص می‌شود که بنابر روایات اگر تمام دریاها جوهر و همه جنگل‌ها قلم شوند، باز از ثواب شب قدر نمی‌توانند بنویسند؛ بر این اساس پاداش کسی که در اصلاح اختلاف بین مردم تلاش کند، مانند مجاهدت در راه پروردگار عالم است.

انتهای پیام/