تکذیب خبر حمله خرس به ماموران حفاظت محیط زیست شهرستان نمین

مدیرکل محیط زیست استان اردبیل گفت: خبر حمله خرس به ماموران یگان حفاظت محیط زیست در شهرستان نمین که در فضای مجازی منتشر شده است، صحت ندارد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی حرف آور از روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان اردبیل ،حسن قاسم پور روز دوشنبه افزود: روز گذشته در فضای مجازی تصاویری با عنوان حمله خرس به ماموران حفاظت محیط زیست در منطقه فندقلوی شهرستان نمین منتشر شده بود که این موضوع کذب محض بوده و چنین اتفاقی رخ نداده است.

وی اظهار کرد: اداره کل حفاظت محیط زیست استان اردبیل از طریق پلیس فتا در حال پیگیری موضوع بوده و پس از شناسایی با انتشار کنندگان این شایعه برخورد قانونی خواهد شد.

او به مردم و روستاییان توصیه کرد: چنانچه به هر نحو ممکن با حضور حیات وحش در روستا و اطراف آن مواجه شدند بدون آسیب به حیوان و یا حمله و رفتار غیرحرفه‌ای با آن، مراتب را به نزدیک ترین پاسگاه محیط‌بانی و یا اداره محیط زیست و  شماره تلفن ۱۵۴۰ اطلاع دهند تا موضوع با رعایت اصول فنی  و ایمنی لازم رسیدگی شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی حرف آور، در منطقه جنگلی فندقلوی شهرستان نمین که دنباله جنگل‌های نیمه‌گرمسیری استان گیلان است، حیواناتی نظیر روباه، گرگ، خرس قهوه ای، سمور و پرندگانی چون قرقاول، کبک، عقاب طلایی، چکاوک و کلاغ ابلق یافت می‌شود.

این جنگل یکی از مناطق مهم گردشگری جنگلی است که در ۱۰ کیلومتری شهر نمین و ۳۰ کیلومتری شهر اردبیل قرار گرفته است.

مساحت منطقه فندقلو حدود ۱۶ هزار هکتار است که بیش از چهار هزار هکتار آن زیرپوشش عرصه‌های جنگلی قرار دارد و بقیه را مراتع تشکیل می‌دهد.

انتهای پیام/