دستگاه‌ها پیشنهادات خود را برای برگزاری رویداد اردبیل ۲۰۲۳ ارائه کنند

سرپرست اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل از دستگاه‌های اجرایی مشارکت‌کننده در برگزاری رویداد اردبیل ۲۰۲۳، خواست تا پیشنهادها و برنامه‌های خود در راستای برگزاری شکوهمند آن به دبیرخانه مربوطه ارائه کنند.

به گزارش روز پنجشنبه پایگاه خبری تحلیلی حرف آور از روابط عمومی اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل، فردین عینی در جلسه نمایندگان دستگاه‌های مختلف استان با موضوع تبیین وظایف دستگاه‌ها در خصوص رویداد اردبیل ۲۰۲۳ از دستگاه‌های استان خواست، نسبت به تحقق وظایف تعیین شده برنامه ریزی و تلاش کنند.

سرپرست اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل گفت: باید ادارات و دستگاه‌های دخیل در برگزاری رویداد اردبیل ۲۰۲۳ نماینده ثابت و تام‌الاختیار خود را به دبیرخانه معرفی کنند تا مکاتبات و پیگیری امور محوله از این طریق انجام شود.

عینی ادامه داد: رویداد اردبیل ۲۰۲۳ فرصت مغتنمی برای استان است تا با مشارکت همه دستگاه‌ها ظرفیت‌های گردشگری خود را در سطح بین‌المللی معرفی کنیم و این امر به عزم جدی در سطح استان نیاز دارد.

وزیران گردشگری کشورهای عضو اکو در نشستی که در مهر ماه ۱۳۹۸ در خجند تاجیکستان برای توسعه گردشگری مشترک بین این کشورها برگزار شد، شهر ساری را برای سال ۲۰۲۲ و اردبیل را برای سال ۲۰۲۳ به عنوان پایتخت گردشگری این کشورها انتخاب و تصویب کردند. براین اساس برنامه‌های رویداد اردبیل ۲۰۲۳ از اواخر آذرماه و اوایل دی ماه امسال با آغاز سال نو میلادی و با حضور وزرای گردشگری و سفرا و مهمانان خارجی و داخلی دیگر در اردبیل شروع خواهد شد.

استان اردبیل با یک میلیون و ۲۸۰ هزار نفر جمعیت و ۱۲ شهرستان و جاذبه‌های متعدد طبیعی، تاریخی و اقتصادی در شمال ایران واقع شده است.

انتهای پیام/