طرح اتقان در مدارس کشور اجرا می‌شود

مدیر عامل اتحادیه موسسات و تشکل‌های فرهنگی، مردمی قرآنی و عترت کشور از اجرای طرح اتقان با هدف ارتقای فعالیت‌های قرآنی در مدارس کشور خبر داد.

به گزارش روز پنجشنبه پایگاه خبری تحلیلی حرف آور از تبلیغات اسلامی اردبیل ، محمد انجم شعاع در نشست با مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اردبیل اظهار کرد: دانش‌آموزان در مدارس تحت تعلیم دبیران، علاوه بر علوم تئوری به فراگیری اخلاق و فرهنگ دینی می‌پردازند و ضرورت دارد معلمان همواره در ارتقای آگاهی و به روز رسانی اطلاعات خود در زمینه تعلیم دینی و قرآنی تلاش کنند.

وی ادامه داد: اتحادیه‌های قرآنی بیش از ۲۷ هزار معلم بالفعل دارند و در راستای طرح اتقان برای آموزش معلمان دوره ابتدایی در کشور، استان‌های بوشهر، ایلام، خراسان شمالی، قم و شهرستان‌های استان تهران به عنوان پایلوت انتخاب شدند تا در این حوزه رشد و ارتقا را شاهد باشیم.

مدیرعامل اتحادیه موسسات و تشکل‌های فرهنگی، مردمی قرانی و عترت کشور گفت: متاسفانه در آموزش و پرورش دانش‌آموزان آن‌گونه که باید قرآن را نمی‌توانند یاد بگیرند و دلیلش هم فقدان مربیان تخصصی قرآن در مدارس است.

انجم شعاع افزود: در طرح ملی حفظ موسسات قرآنی با همکاری ادارات و نهادها و نیروهای مسلح دنبال تربیت قرآنی نوجوانان و جوانان هستیم و اقبال عمومی نیز بر این طرح وجود دارد.

وی یکی از دغدغه‌های اتحادیه موسسات قرآنی را ایجاد اشتغال برای مردم و درآمد پایدار برای موسسات قرآنی دانست و اظهار کرد: در این راستا برخی اقدامات در استان‌های هرمزگان، آذربایجان شرقی و برخی استان‌های دیگر صورت گرفته و بقیه مناطق کشور نیز در حال رایزنی است.

مدیرعامل اتحادیه موسسات قرآنی کشور با اشاره به اینکه یکی از مسائل موسسات ما موقوفات قرآنی است، خاطرنشان کرد: در تمام کشورهای اسلامی بیشترین موقوفات‌ در مورد قرآن و زکات است اما در ایران کمترین موارد وقف در این زمینه وجود دارد.

انجم شعاع گفت: تلاش بر این است که موسسات قرآنی به عنوان پرچمدار مباحث قرآنی در کشور باشند و لازمه این امر همراهی و همکاری مدیران فرهنگی استان‌ها است.

وی هدف از سفر به استان اردبیل را بررسی روند فعالیت اتحادیه موسسات قرآنی این استان ذکر کرد و افزود: در هفتمین سفر استانی به مراکز استان های کشور، استان اردبیل مقصد هدف ما برای بازدید و مشاهده عینی فعالیت های اتحادیه موسسات و تشکل های فرهنگی، مردمی قرآن و عترت این استان است که طی جلساتی که با اعضای اتحادیه، استاندار، شهردار، مدیر کل تبلیغات اسلامی و مدیران موسسات قرآنی استان اردبیل برگزار شد، مباحث مورد نظر در خصوص پیشرفت فعالیت های قرآنی مطرح شد.

این مقام مسئول از فعالیت بیش از سه هزار مؤسسه قرآنی در کشور خبرداد و گفت: در استان اردبیل ۶۳ مؤسسه و ۱۰۰ خانه قرآنی فعالیت دارند که از این تعداد ۹۰ درصد مؤسسات بلحاظ عدم برخورداری از امکانات مناسب در منازل و یا اماکن موقوفه فعالیت می‌کنند که نیازمند حمایت و پشتیبانی بیشتر هستند.

وی بر ضرورت ایجاد اشتغال و توسعه فعالیت های موسسات قرآنی تاکید کرد و گفت: توانمندسازی و ایجاد درآمد پایدار در موسسات قرآنی با حمایت مسئولان ارشد استانی در دستور کار است و برای تحقق این امر استفاده از منابع و واگذاری استخراج معادن به موسسات فعال قرآنی در راستای توسعه کسب و کار و رونق اقتصادی در استان ها مدنظر است.

انتهای پیام/