تکمیل پروژه‌های ورزشی استان اردبیل ۴ هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد

 اردبیل - ایرنا - سرپرست اداره کل ورزش و جوانان استان اردبیل گفت: برای تکمیل و بهره‌برداری از طرح‌ها و پروژه‌های عمرانی ورزشی در دست اجرای استان اعتباری بالغ بر ۴ هزار میلیارد ریال مورد نیاز است. 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی حرف آور، اکبر ورودی در نشست با فرماندار خلخال اعلام کرد: اداره کل ورزش و جوانان استان اردبیل اهتمام ویژه‌ای برای تکمیل و بهره‌برداری از پروژه‌های عمرانی ورزشی استان به کار بسته است و امسال ۳۸۰ میلیارد ریال اعتبار برای اجرای این پروژه‌ها هزینه شده است.

سرپرست اداره کل ورزش و جوانان استان اردبیل همچنین اجرای زمین چمن مصنوعی مجموعه ورزشی پوریای ولی، سالن ورزشی روستای طولش، سالن ورزشی روستای اندبیل و همچنین تعمیر تجهیز و نگهداری اماکن ورزشی خلخال را از جمله پروژه های در دست اجرای اداره کل ورزش و جوانان در شهرستان خلخال ذکر کرد.

ورودی اضافه کرد: در کنار هزینه کرد اعتبارات ملی و استانی برای اجرای پروژه‌های ورزشی خلخال امسال ۳۰ میلیارد ریال نیز از محل کمک‌های بنیاد علوی برای کمک به تکمیل طرح‌های ورزشی این شهرستان تخصیص یافته است.

سرپرست اداره کل ورزش و جوانان استان اردبیل با اشاره به هزینه های بسیار بالای ساخت سالن‌های ورزشی سرپوشیده و هزینه‌های نگهداری تاسیسات و تجهیزات این سالن‌ها اظهار کرد: با توجه به پایین بودن هزینه ساخت زمین‌های چمن مصنوعی، راه اندازی و احداث زمین های چمن مصنوعی در ابعاد کوچک در مناطق شهری و روستایی در دستور کار اداره کل ورزش و جوانان استان اردبیل قرار گرفته است.

وی ادامه داد: در حالی که هزینه ساخت و تکمیل یک سالن ورزشی با ابعاد ۹۰۰ مترمربع و به نرخ امروز۱۸۰ میلیارد ریال است می‌توان با هزینه کرد ۱۵ میلیارد ریال اعتبار یک زمین چمن مصنوعی را به صورت کامل آماده و تحویل ورزشکاران مناطق مختلف استان داد.

ورودی با اشاره به برخی انتقادها مبنی بر تمرکز اعتبار وامکانات ورزشی در مرکز استان اظهار کرد: در حالی که سرانه ورزشی استاندارد کشور ۷۸ دهم متر مربع و سرانه ورزشی خلخال ۷۰ دهم مترمربع است این سرانه در مرکز استان وشهر اردبیل ۲۶ دهم مترمربع وبسیار از استاندارد کشوری پایین است.

سرپرست اداره کل ورزش و جوانان استان اردبیل همچنین در این نشست گفت: ورزشکارانی که موفق به کسب مقام اول تا سوم در مسابقات بین المللی، آسیایی و المپیک شوند بدون آزمون ورودی استخدام و جذب دستگاه‌ها و ادارات دولتی خواهند شد.

وی استفاده از چنین ظرفیتی را بهترین فرصت برای توسعه ورزش قهرمانی و تشویق جوانان برای ارتقای سطح ورزش مناطق مختلف استان اردبیل برشمرد و اظهار کرد: در کنار توسعه ورزش قهرمانی ایجاد روحیه نشاط و مقابله با کم تحرکی و چاقی با توسعه ورزش های همگانی در دستور کار قرار دارد.

فرماندار خلخال نیز گفت: با وجود تلاش‌های صورت گرفته برای اجرا وتکمیل پروژه‌های ورزشی این شهرستان همچنان برخی از مصوبات سفر استاندار اردبیل از جمله تکمیل طرح‌های ورزشی نیمه‌تمام تحقق نیافته است.

سید جواد یحیی زاده اظهار کرد: با وجود تخصیص۲۱میلیارد ریال اعتبار از محل اعتبارات استانی به پروژه‌های ورزشی در سال جاری هنوز چمن مصنوعی ورزشگاه پوریای ولی پهن نشده وانتظار از مسئولین اداره کل ورزش وجوانان استان اهتمام به تکمیل این پروژه در کنار اجرای مصوبات سفر استاندار برای سایر پروژه‌های ورزشی نیمه کاره است.

در این جلسه سرپرست اداره ورزش و جوانان خلخال نیز با تقدیر از توجه مسئولین اداره کل ورزش و جوانان استان اردبیل به پروژه‌های ورزشی نیمه کاره این شهرستان افزود: احداث سالن ورزشی روستای طولش که از سال ۸۹ آغاز شده بود، امسال با تأمین اعتبار تحرک قابل ملاحظه ای داشته به طوری که هم اکنون با ۹۹ درصد پیشرفت فیزیکی در حال تکمیل و آماده سازی برای بهره برداری است.

رقیه زادمهر با اشاره به نیمه کاره بودن برخی پروژه های ورزشی خلخال از جمله خوابگاه ورزشکاران، زورخانه ورزش‌های باستانی و زمین چمن مصنوعی مجموعه ورزشی پوریای ولی خواستار تامین اعتبار برای تکمیل این پروژه‌ها شد.

انتهای پیام/

منبع