۱۲۰ فرصت سرمایه‌گذاری در استان اردبیل قابل اجرا است

اردبیل - ایرنا - مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان اردبیل گفت: ۳۰ طرح اقتصادی در سامانه اطلس سرمایه گذاری مصوب شده است که در آینده این تعداد به ۱۲۰ فرصت سرمایه‌گذاری در این استان می‌رسد.

یعثوب نژادمحمد روز پنجشنبه در مصاحبه با پایگاه خبری تحلیلی حرف آور اظهار کرد: برای اجرای ۳۰ طرح مصوب، ۳۰ هزار میلیارد ریال سرمایه‌گذاری مورد نیاز است که در صورت تحقق این سرمایه‌گذاری‌ها ۲هزار و ۵۰۰ شغل در استان ایجاد می‌شود.

وی اضافه کرد: این طرح‌ها در بخش‌های گردشگری، صنایع معادن و کشاورزی اجرا می‌شود که مقدمات اولیه برای مکان‌یابی و استعلام این طرح‌ها انجام شده است.

نژادمحمد با بیان اینکه در هر شهرستان ۱۰ فرصت سرمایه‌گذاری ایجاد می‌شود، افزود: این فرصت‌ در هر شهرستان مطابق با قابلیت‌های هر منطقه ایجاد می‌شود.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان اردبیل با اشاره به فعالیت مرکز خدمات سرمایه‌گذاری را با هدف احصا و کاهش فرآیندهای زاید صدور مجوزها در بهبود فرآیند تولید و اشتغال گفت: با تلاش این مرکز در چند ماه اخیر یک سوم زمان مورد نیاز برای صدور مجوزها کاهش پیدا کرده و با حذف قوانین مخل کسب و کار شاهد تسهیل در این فرآیندها هستیم.

نژادمحمد افزود: تلاش بر این است این مرکز با اصلاح، بهبود فرآیندها، تسهیل امور همچنین حذف مقررات زاید یاریگر بخش خصوصی در حوزه سرمایه‌گذاری باشد که این کار همچنان با قوت و قدرت ادامه دارد.

وی بیان کرد: در این مرکز نمایندگان تمام دستگاه‌های اجرایی تلاش می‌کنند تا زمان صدور مجوزها را در یک سامانه الکترونیکی یکپارچه کاهش داده و به سرعت پاسخ استعلامات و صدور مجوز برای سرمایه‌گذاران صادر شود.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان اردبیل با بیان اینکه ۱۲ مورد قوانین مخل در استان شناسایی شده است، افزود: ۱۰ مورد از این قوانین مخل به هیات مقررات‌زدایی ارسال شده است.

سامانه اطلس سرمایه‌گذاری به منظور دستیابی به یک اقتصاد پیشرفته و پویا و تسهیل فرایند سرمایه‌گذاری ازطریق معرفی بسترها و زیرساخت‌های لازم و استفاده بهینه از منابع، امکانات، ظرفیت‌ها، توانمندی‌های موجود ایجاد شده و هدف از آن طراحی یک سامانه هوشمند متشکل از مجموعه‌ای عناصر یا الگوریتم‌های مکانی است که با تجزیه و تحلیل داده‌های موثر بر فرآیند تصمیم گیری و انتخاب سرمایه‌گذار، به ارائه پیشنهادات منطقی و کارشناسانه جهت اجرای طرح‌های سرمایه‌گذاری منتهی گردد.

اطلس‌ها در گذشته بیشتر در قالب کتاب تهیه می‌شدند اما امروزه وجود ابزارهای الکترونیکی نظیر استفاده از سیستم مختصات جغرافیایی GIS ، امکان گردآوری و تکمیل مستمر اطلاعات اطلس‌ها و اخذ خروجی‌های موضوعی موردنیاز از آنها را فراهم می‌کند.

انتهای پیام/

منبع