جابجایی ۳ میلیون تن کالا در استان اردبیل

اردبیل-ایرنا- مدیر کل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان اردبیل از جابجایی ۳ میلیون تن کالا در استان اردبیل طی هشت ماه اخیر خبر داد.

به گزارش روز پنج شنبه پایگاه خبری تحلیلی حرف آور کلیم اله وثوقی در بازدید از شرکت‌های حمل ونقل شهرستان پارس آباد با اشاره به جابجایی سه میلیون تن کالا در استان طی هشت ماهه اخیر اظهار کرد: این میزان جابجایی نسبت به مدت مشابه سال قبل که حدود ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تن بود افزایش ۷ درصدی را نشان می‌دهد.

دبیر کمیسیون مدیریت اجرائی ایمنی حمل ونقل استان اردبیل با اشاره به اینکه در۸ ماهه گذشته ۲۱۵ هزار و ۶۲۴ برگ بارنامه نیز در استان صادر شده، گفت: در مدت مشابه سال گذشته ۲۰۴ هزار و۶۸۹ برگ بارنامه در استان صادر شده بود که امسال افزایش ۵ درصدی را در صدور بارنامه شاهد هستیم.

عضو شورای ترافیک استان اردبیل عمده کالاهای جابجا شده را سیمان فله ای و کیسه ای،انواع بنزین،گازوئیل،آب معدنی،شمش آهن،هندوانه و گندم برشمرد.

وثوقی در ادامه شهرستان‌های اردبیل،پارس آباد،نمین و بیله سوار را به ترتیب دارای بیشترین میزان جابجایی کالا در ۸ ماهه گذشته عنوان کرد و خاطرنشان کرد: در مدت یاد شده ۱ میلیون و ۳۹۹ هزار تن کالا فقط در شهرستان اردبیل،۳۰۷ هزار تن کالا در شهرستان پارس آباد،۷۷۵ هزار تن در شهرستان نمین و ۱۴۷ هزار تن کالا نیز در شهرستان بیله سوار جابجا شده است.

مدیر کل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان اردبیل اظهار کرد:در ۸ ماهه گذشته ۱۷۲ هزار تن کالا در شهرستان خلخال جابجاشده که نسبت به مدت مشابه سال قبل که حدود ۴۴ هزار تن بود افزایش حدود ۲۹۰ درصدی را نشان می دهد.

وی بیان کرد: در این مدت بیش از ۱۰ هزار برگ بارنامه در ۸ ماهه گذشته در شهرستان اصلاندوز صادر شده است که افزایش ۳۱ درصدی رانشان می دهد.

وثوقی خاطرنشان کرد: ۹۰ شرکت حمل و نقل و ۲باب پایانه کالا و در مجموع ۱۳ هزار و ۵۵۰ دستگاه ناوگان کالا در استان اردبیل در حال فعالیت هستند.

انتهای پیام/

منبع