امام‌جمعه پارس‌آباد: مسئله عفت و حجاب یک مسئله اجتماعی است

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی حرف آور از اردبیل، علی‌اکبر باقری بنابی امام‌جمعه شهرستان پارس‌آباد در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در مصلای امام خمینی(ره) برگزار شد ضمن دعوت مردم به رعایت تقوا الهی و تبریک روز ۱۲ فروردین روز جمهوری اسلامی اظهار کرد: ماه رمضان بهترین فرصت برای بندگی خداوند متعال است که در […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی حرف آور از اردبیل، علی‌اکبر باقری بنابی امام‌جمعه شهرستان پارس‌آباد در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در مصلای امام خمینی(ره) برگزار شد ضمن دعوت مردم به رعایت تقوا الهی و تبریک روز ۱۲ فروردین روز جمهوری اسلامی اظهار کرد: ماه رمضان بهترین فرصت برای بندگی خداوند متعال است که در این ماه رحمت خداوند بر بندگانش نازل می‌شود.

وی افزود: افرادی که می‌خواهند به کمال و اوج بندگی رسند، ماه مبارک رمضان بهترین فرصت برای پاک کردن تمام زشتی‌های درون انسان محسوب می‌شود که می‌طلبد نهایت بهره را از این ماه برد.

امام‌جمعه پارس‌آباد اضافه کرد: شب‌های ماه مبارک رمضان به‌خصوص  لیالی قدر که عظمت آن از هزار ماه بیشتر و پرفضیلت‌تر است. وسوسه‌های شیطانی در ماه کم می‌شود و دوری از مسیر شیطان و هوس‌های شیطانی با عبادت پروردگار عالم به دست می‌آید که امید است در رمضان فضیلت این ماه را درک کنیم و به آن توجه داشته باشیم تا هم خود و دیگران را متوجه عبادت و بندگی در این ماه کنیم.

وی به علل طلاق زوجین در جامعه پرداخت  و تشریح کرد: بهتر است که والدین اجازه بدهند قبل از عقد دائم جوانان باهم صحبت کنند و رفت‌وآمد خانوادگی داشته باشد بعد از اطمینان کامل عقد دائم نمایند.

باقری بنابی تأکید کرد: مسئله عفت و حجاب یک مسئله اجتماعی است زیرا بی‌عفتی و بی‌حجابی جامعه را به فساد می‌کشد و عقوبت الهی را در پی دارد.

وی ادامه داد: باید تمام جامعه به مسئله عفاف و حجاب توجه کنند زیرا خداوند متعال غیرتمند است و فرد غیرتمند را دوست دارد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی پارس‌آباد از عدم رعایت عفاف و حجاب در ادارات شهرستان پارس‌آباد انتقاد کرد و ادامه داد: کارمندان حراست در اداره‌ها به مسئله عفاف و حجاب ورود کنند که امروز عدم رعایت عفاف و حجاب در جامعه به یک معضل اجتماعی تبدیل‌شده است.

وی به تحقق شعار سال پرداخت و افزود: نقاط ضعف اقتصادی کشور شناسایی و تولیدات داخلی استفاده شود و از وابستگی به  فروش نفت خام و دلار خارج شویم که یکی از مهم‌ترین ابزار برای مقابله با دشمن  و مطالبه رهبری است.

باقری بنابی تأکید کرد: کشور آذربایجان حسن همسایگی را رعایت نمی‌کند و از دشمنان ایران حمایت و اعلام دوستی می‌کند که قدرت نظامی ایران در عین الاسد امتحان شده و برای کشورهای منطقه مشخص‌شده است.

پایان پیام//

منبع