دلیل شکست حسن یزدانی برابر تیلور از نگاه عباس جدیدی

پیشکسوت کشتی معتقد است دلیل شکست حسن یزدانی برابر دیوید تیلور مشکلات برنامه‌ریزی و نقایص کادر فنی است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی حرف آور، عباس جدیدی امروز دوشنبه با حضور در برنامه صبح بخیر ایران با اشاره به عملکرد ملی پوشان کشتی ایران در مسابقات قهرمانی جهان گفت: شاهد تلاش بی وقفه کشتی‌گیران جوان در مسابقه بودیم. اما متاسفانه بدن‌ها کمی خسته به نظر می‌رسید و شادابی و سرحالی لازم برای مسابقات جهانی را نداشت. همین باعث شد که عملکردی که انتظارش را داشتیم، شاهد نباشیم.

وی افزود: تمام این جوانان، غیرتمندانه برای موفقیت تلاش می‌کنند، اما در کنار این موضوع یک مدیریت خوب برای ایجاد فضایی منسجم جهت دستیابی به ماکزیمم پتانسیل‌شان از اهمیت بالایی برخوردار است.

جدیدی اظهار داشت: اگر بخواهیم از لحاظ فنی صحبت کنیم، تیلور مجری فن بود و با اجرای دو خم و بقیه فن‌ها توانست امتیازات متعدد کسب کند. البته این به هیچ وجه از ارزش‌های حسن یزدانی که صاحب ۹ مدال جهانی است، کم نمی‌کند.

وی افزود: نمی‌توان منکر عملکرد درخشان حسن یزدانی بود که با وجود اینکه ۶ امتیاز عقب بود و خود را به مسابقات رساند. لذا اینکه یک شخص با چنین سابقه درخشانی با اختلاف به حریف خود می‌بازد، تنها از مشکلات برنامه‌ریزی و مشکلات کادر فنی نشات می‌گیرد.

جدیدی اظهار داشت: امیرحسین زارع کسی بود که من او را کشف کردم و از همان اول می‌دانستم که آینده‌ای روشن در انتظارش است. او نترس و با چشمی باز کشتی می‌گیرد و حرکتی به سمت جلو دارد. متاسفانه شاهد کار غیر اخلاقی از جانب حریف وی بودیم که آقای زارع به خوبی شرایط را مدیریت کرد. در هر حال بهتر است که به نیمه پر لیوان نگاه کنیم و انتظار دستیابی به نتایج بهتری را داشته باشیم.

انتهای پیام/