مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل گفت: ۲۴۰۰ نفر از مددجویان تحت حمایت پس از کسب مهارت‌های لازم شغلی و دریافت تسهیلات اشتغال‌زایی در ۱۰ ماهه سال‌جاری وارد بازار کار شده‌اند.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری  حرف آور حسین دشتی در حاشیه بازدید از طرح کارآفرینی کابینت‌سازی در اردبیل، با اشاره به اینکه برای ۲۴۰۰ نفر از مددجویان تحت حمایت در ۱۰ ماهه سال‌جاری اشتغال پایدار ایجاد شده است، گفت: مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان اردبیل بر اساس رشته تحصیلی و یا فعالیت مرتبط با کار خود، مورد استعدادسنجی قرار گرفته و پس از این مراحل وارد عرصه اشتغال‌زایی می‌شوند.

وی با اعلام اینکه بیش از ۹۵ میلیارد تومان تسهیلات برای ایجاد فرصت‌های شغلی جدید در سال‌جاری به مددجویان پرداخت شده است، بیان کرد: وام‌های خودکفایی کمیته امداد به صورت کاملا قرض‌الحسنه در اختیار مجریان طرح‌های اشتغال‌زایی قرار می‌گیرد.

دشتی با بیان اینکه تاکنون حدود ۸۰ درصد از اعتبارات اشتغال را جذب کرده‌ایم، افزود: در سایه همکاری مضاعف بانک‌های عامل تلاش داریم تا پایان سال‌جاری صددرصد اعتبارات را برای توانمندسازی خانوار تحت حمایت جذب کنیم.

مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل با اشاره به اینکه بسیاری از خانوار تحت حمایت با دریافت تسهیلات از بانک‌های عامل به خوداتکایی کامل رسیده و از چرخه حمایتی این نهاد خارج شده‌اند، گفت: مددجویان اردبیلی جزو خوش‌ حساب‌ترین مشتریان بانکی هستند که بانک‌های عامل نیز بر اساس حسن اعتماد، تسهیلات خود را پس از طی مراحل قانونی و در سریع‌ترین زمان ممکن به آنها اعطا می‌کنند.

وی با بیان اینکه ۱۰۷۲ نفر از مددجویان نیز در قالب طرح «راهبران شغلی» مشغول به فعالیت هستند، افزود: طرح «راهبران شغلی» برای اثربخشی هر چه بیشتر فرصت‌های شغلی اجرا می‌شود که با به کارگیری ایده‌های برتر خواهیم توانست شاهد توانمندسازی اقشار آسیب‌پذیر جامعه باشیم.

دشتی با اشاره به اینکه یکی از اهداف بسیار مهم در بحث «راهبران شغلی» بهره‌گیری از توان علمی و عملی کارآفرینان، کارخانه‌ها، مراکز اقتصادی و پارک‌های فناوری است، بیان کرد: طرح «راهبران شغلی»، کارآفرین محور است که در این طرح، مددجویان به کارفرمایان و صاحبان مشاغل معرفی می‌شوند تا زیر نظر آنها فرصت شغلی مناسبی برای‌شان ایجاد شود.

مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل در ادامه سخنان خود با اعلام اینکه ۳۲۰ نفر از مددجویان نیز از طریق تسهیلات کارفرمایی و کاریابی مشغول به فعالیت شده‌اند، گفت: در قالب این طرح، جهت تشویق کارفرمایان صددرصد حق بیمه سهم کارفرمایی(تا سقف مبلغ ۲۳ درصد حداقل حقوق و دستمزد مصوب شورای عالی کار) پرداخت شده و یا به ازای به کارگیری هر یک از مددجویان، تسهیلات ۵۰ میلیون تومانی به کارفرمایان اعطا می‌شود.

وی با بیان اینکه از تمامی کارآفرینان، کارفرمایان و صاحبان مشاغل خواستاریم با بهره‌گیری از بسته‌های تشویقی کمیته امداد به ایجاد فرصت‌های شغلی جدید برای مددجویان اردبیلی کمک کنند، افزود: توانمندسازی خانوار تحت حمایت علاوه بر خوداتکایی آنها، به رونق تولید و ریشه‌کنی فقر از منطقه منجر خواهد شد.
شایسته ذکر است: کارفرمایان می‌توانند به منظور کسب اطلاعات بیشتر، بهره‌مندی از بسته‌های تشویقی، نحوه دریافت تسهیلات و به کارگیری مددجویان تحت حمایت با شماره تلفن ۰۴۵۳۳۷۴۲۰۰۶ معاونت اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان اردبیل تماس حاصل کنند.