مدیرکل بنیاد مسکن اردبیل با بیان اینکه طرح هادی هم اکنون در 470 روستا محقق شده است گفت: اجرای طرح هادی در سال 99 در 70 روستای استان با اعتباری بالغ بر 500 هزار میلیون ریال عملیاتی شده است.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری  حرف آور ،فرهاد سبحانی در نشست خبری ویدئو کنفرانسی که به ابتکار روابط عمومی بنیاد مسکن اردبیل به دلیل شرایط کرونایی و به مناسبت سالروز افتتاح حساب ۱۰۰ امام (ره) و تاسیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی برگزار شد اظهار کرد: تهیه طرح هادی به تعداد یک هزار و ۱۰۰ روستا که شامل کلیه روستاهای بالای ۲۰ خانوار و در روستاهای زیر ۲۰ خانوار نیز با اولویت مشخص شده، توسط فرمانداریها در حال اجرا است.

وی با بیان اینکه اجرای طرح هادی هم اکنون در ۴۷۰ روستا محقق شده است گفت: اجرای طرح هادی در سال ۹۹ در ۷۰ روستای استان با اعتباری بالغ بر ۵۰۰ هزار میلیون ریال عملیاتی شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن اردبیل با بیان اینکه در زمینه سند دار کردن زمین‌های روستاهای استان اقدامات مناسبی صورت گرفته است اظهار کرد: مجموعاً تاکنون تعداد ۱۰۴ هزار جلد سند مالکیت صادر شده است.

سبحانی تصریح کرد:  از این مقدار تعداد ۸ هزار جلد سند در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر و همچنین تعداد ۹۶ هزار جلد نیز در سطح روستاهای استان با همکاری سازمان ثبت اسناد و املاک استان اردبیل به هم استانی های تحویل داده شده است.

۶۱ درصد مساکن در روستاهای استان اردبیل مقاوم سازی شده است
وی در خصوص طرح توسعه پایدار  منظومه روستائی، اظهار کرد: چهار منطقه برای منظومه در سطح استان شناسایی شده که شامل شاهرود خلخال، هیر در اردبیل، اسلام آباد شهرستان پارس آباد و قصابه در  شهرستان مشگین شهر می باشد.

مدیرکل بنیاد مسکن اردبیل تصریح کرد: در حال حاضر روند اجرای طرح در منطقه شاهرود بعنوان پایلوت کشوری در حال اجرا بوده  و استان اردبیل هم یکی از ۷ استان پایلوت کشوری در این خصوص معرفی شده است.

سبحانی در ادامه با بیان اینکه تعداد ۶۰ هزار واحد، معادل ۶۱ درصد مساکن در روستاهای استان اردبیل مقاوم سازی شده است گفت: در سال گذشته تعداد ۴ هزار و ۵۰۰ متقاضی به بانک های عامل معرفی شده است که از این تعداد با ۳ هزار و ۵۰۰  واحد عقد قرارداد شده است.

وی افزود: مسکن محرومین هم به تعداد ۳ هزار واحد احداثی با پرداخت تسهیلات بلاعوض به مبلغ ۳۰ میلیون تومان اجراء شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن اردبیل تصریح کرد: در خصوص تسهیلات دو معلول و ایتام نیز به ترتیب برای سهمیه تسهیلات دو معلول ۱۰۰ نفر و سهمیه تسهیلات  ایتام ۱۷ نفر اختصاص داده شده است.

تامین زمین برای احداث یک هزار و ۵۲۰ واحد طرح اقدام ملی مسکن
سبحانی در پایان به طرح اقدام ملی مسکن در شهر های زیر ۱۰۰ هزار نفر نیز اشاره کرد و افزود: در این راستا زمین برای احداث یک هزار و ۵۲۰ واحد مسکونی تامین شده است.

وی با بیان اینکه تاکنون ثبت نام نهایی یک هزار و ۱۷۱  متقاضی محرز شده است گفت: در همین خصوص در شهرهای پارس آباد، خلخال و نمین عملیات اجرایی پروژه ها شروع شده و در شهرهای سرعین، نیر و مشگین شهر نیز در آستانه اجرا است.

مدیرکل بنیاد مسکن اردبیل به تعهد ساخت ۶ هزار و ۵۲ واحد مسکن مهر توسط بنیاد مسکن استان نیز اشاره کرد و افزود: در این راستا ۱۰۰ درصد تعهد محقق شده واحدهای مسکونی به به افراد واجدالشرایط تحویل داده شده است.