احداث تونل الماس به عنوان یکی از بزرگترین مطالبات مردم خلخال در حال تحقق است

امام جمعه شهرستان خلخال گفت: یکی از مطالبات اصلی و مهم مردم خلخال احداث تونل الماس است که انتظار می‌رود با اخذ مجوز ماده۲۳ این پروژه مشکل مردم منطقه در تردد به استان گیلان برطرف شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی حرف آور حجت الاسلام کریم اسدی در خطبه‌های امروز نماز جمعه خلخال با اشاره به سفر اخیر معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت زیرساخت توسعه راههای کشور به خلخال اعلام کرد: هم اکنون ۹۹ درصد از امور و مقدمات مربوط به اجرای پروژه احداث تونل در مسیر راه خلخال به اسالم انجام شده و به زودی شاهد آغاز عملیات اجرایی این طرح در این منطقه خواهیم شد.

خطیب جمعه خلخال با تقدیر از تلاش‌های استاندار سابق استان اردبیل در تصویب خواسته مردم خلخال مبنی بر احداث تونل خلخال به اسالم در جریان سفر سال گذشته ریاست جمهوری به این استان اظهار داشت: در حالی که این مصوبه در مرکز استان اردبیل از قلم افتاده بود با تلاش و پیگیری استاندار قبلی این بند از صورتجلسه به صورت جلسه اصلی در تهران اضافه شد و امروز ما شاهد آماده شدن مقدمات لازم برای آغاز عملیات اجرایی بزرگترین پروژه خواسته و مطالبه مردم منطقه هستیم.

حجت الاسلام اسدی با تقدیر از تلاشهای نمایندگان سابق و فعلی منطقه در مجلس شورای اسلامی و مدیر کل سابق راه و شهرسازی استان اردبیل اظهار داشت: با اخذ موافقت ماده ۲۳ قانون بودجه کشور از سازمان برنامه و بودجه و آغاز عملیات اجرایی پروژه احداث تونل در گردنه سخت گذر الماس، مشکل تردد برای مردم هر دو استان اردبیل و گیلان از این مسیر کوهستانی و جنگلی برای همیشه برطرف شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ظرفیت‌های گردشگری خلخال اظهار داشت:  با وجود ظرفیتهای بالایی که منطقه دارد، آنچنان که باید از جاذبه های گردشگری خلخال برای رونق اقتصادی این شهرستان استفاده نشده است.

حجت الاسلام اسدی با بیان اینکه یکی از شاخص‌های مهم توسعه گردشگری ارتقای شاخص‌های بهداشتی یک منطقه است از وضعیت نامطلوب و بهداشت در سطح شهرها و روستاهای این شهرستان انتقاد کرد و افزود: وضعیت فعلی بهداشت در خلخال با ظاهر زیبای گردشگری آن منافات داشته و انتظار از دست اندرکاران گردشگری و بهداشت منطقه ساماندهی بهداشت  همه مناطق شهرستان در جهت جلب توجه و نظر گردشگران برای ماندگاری بیشتر در این شهرستان است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به حضور میلیون‌ها نفر از مسلمانان و اصحاب  سایر ادیان در راهپیمایی عظیم اربعین امسال گفت: راهپیمایی اربعین در حال تبدیل شدن به یک فرهنگ اسلام ناب محمدی است.

حجت الاسلام اسدی اظهار داشت: حضور بیش از ۳۰ میلیون نفر در مراسم راهپیمایی اربعین امسال حکایت از این این است که تمامی ترفندها و دسیسه‌های دشمن برای کم رنگ کردن این حرکت عظیم مردمی کار ساز نبوده است.

انتهای پیام/