آستین: پهپادهای آمریکا دربرابر پدافند روسیه دوام نمی آورد

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی حرف آور به نقل از پایگاه اینتل ریپابلیک، وزیر دفاع آمریکا اذعان کرد پهپادهای ساخت این کشور در برابر پدافند روسی دوام نخواهند آورد. «لوید آستین» وزیر دفاع آمریکا امروز چهارشنبه اعلام کرد که پنتاگون هیچ فایده ای در انتقال پهپادهای «ام کی و-۹ رپرر» به اوکراین نمی بیند. وزیر […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی حرف آور به نقل از پایگاه اینتل ریپابلیک، وزیر دفاع آمریکا اذعان کرد پهپادهای ساخت این کشور در برابر پدافند روسی دوام نخواهند آورد.

«لوید آستین» وزیر دفاع آمریکا امروز چهارشنبه اعلام کرد که پنتاگون هیچ فایده ای در انتقال پهپادهای «ام کی و-۹ رپرر» به اوکراین نمی بیند.

وزیر دفاع آمریکا اذعان کرد که پهپادهای آمریکایی در مقابله با سامانه های دفاع هوایی روسیه دوام نخواهند آورد.

آستین تاکید کرد که ژنرال مایلی، رئیس ستاد کل ارتش آمریکا نیز همین عقیده را دارد.

وزیر دفاع آمریکا افزود که ژنرال مایلی نیز معتقد است که پهپادهای رپرر هیچ مزیت و قابلیتی به نیروهای ارتش آمریکا اضافه نخواهد کرد.

ارتش روسیه ۲۴ فوریه (۵ اسفند سال ۱۴۰۰) «عملیات نظامی ویژه» خود را در شرق اوکراین آغاز کرد؛ مقامات ارشد دولت روسیه می‌گویند این عملیات در پاسخ به درخواست سران خودمختار دونتسک و لوهانسک برای حفاظت از آنها در برابر نیروهای اوکراینی آغاز شده است.

ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه گفته است که هدف از این عملیات «حمایت از مردمی است که بیش از هشت سال تحت نسل‌کشی و آزار و اذیت رژیم کی یف قرار داشتند».

آمریکا و کشورهای غربی برای مقابله با پیشروی ارتش روسیه، ضمن ارسال انواع تسلیحات پیشرفته به ارتش اوکراین، تاکنون تحریم‌های زیادی علیه روسیه اعمال کرده‌اند. از سوی دیگر «سرگئی لاوروف»، وزیر خارجه روسیه نیز گفته است هر گونه محموله و کاروانِ حامل تسلیحات نظامی برای اوکراین، هدفی مشروع برای نیروهای روسیه است.

انتهای پیام/

منبع