چهارمین جشنواره هیوا (بِه) در شهر گیوی برگزار می‌شود

معاون گردشگری، اداره کل میراث فرهنگی استان اردبیل گفت: چهارمین جشنواره هیوا (به) روز جمعه پنجم آبان ماه در محل پارک فدک شهر گیوی برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی حرف آور، یحیی نجارقابل در جلسه با فرماندار کوثر اظهار کرد: چهارمین جشنواره هیوا (به) روز جمعه پنجم آبان ماه در محل پارک فدک شهر گیوی برگزار می‌شود.

وی افزود: پس از لغو برگزاری این جشنواره در روز جمعه هفته گذشته به دلیل مصادف شدن با حمله جنایت‌بار رژیم صهیونیستی به بیمارستانی در غزه، جمعه پیش رو به عنوان موعد برگزاری جشنواره هیوا در نظر گرفته شده است.

معاون گردشگری، اداره کل میراث فرهنگی استان اردبیل تاکید کرد: شهرستان کوثر به عنوان یکی از باغ‌شهرهای استان اردبیل ظرفیت ویژه‌ای در حوزه گردشگری طبیعی دارد و برگزاری این جشنواره می‌تواند به معرفی پتانسیل‌های موجود در حوزه گردشگری این شهرستان منجر شود.

نجارقابل با اشاره به ثبت رویدادهای گردشگری استان در فهرست رویدادهای ملی، ادامه داد: دو جشنواره هیوا و چمچه خاتون که سابقه برگزاری آنها به سال‌های قبل نیز برمی‌گردد از شهرستان کوثر در فهرست رویدادهای ملی گردشگری به ثبت رسیده‌اند.

پایان پیام/