خرید و فروش دام بدون پلاک ممنوع است

مدیر امور دام سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل گفت: هرگونه خرید و فروش و جابجایی دام زنده فاقد پلاک ممنوع بوده و در صورت توقیف حین حمل به سایر استان‌ها قاچاق محسوب می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی حرف آور، علی باباپور ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: طبق قانون و دستورالعمل‌های ابلاغی خرید، فروش، حمل و نگهداری دام زنده صرفا با نصب پلاک معتبر و ثبت مشخصات دام زنده در سامانه‌های مربوطه مجاز است و هرگونه خرید و فروش و جابجایی دام زنده فاقد پلاک ممنوع است.

پلاک‌کوبی بیش از ۳ میلیون راس دام در استان اردبیل

وی افزود: هویت‌گذاری دام‌های سبک و سنگین استان جزو اولویت‌های اساسی بخش امور دام استان است، به گونه‌ای که این هویت گذاری از سال ۹۸ شروع شده و تا اواسط سال ۱۴۰۲ بیش از ۳ میلیون و ۳۸۰ هزار راس دام سبک و سنگین در استان پلاک کوبی شده‌اند.

مدیرامور دام سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل خطاب به دامداران گفت: هر دامداری که اقدام به پلاک‌کوبی دام سبک و سنگین خود بکند قطعا خدمات مطلوب و قابل قبولی را دم درب دامداری دریافت خواهد کرد.

باباپور ادامه داد: درصورتی که دام‌های این دامداران به سرقت برود چون پلاک کوبی وشناسنامه دار است به محض شناسایی در کمترین زمان ممکن به صاحب اصلی خود بازگردانده خواهد شد زیرا این مشخصات در سامانه ثبت شده و مالک آن نیز مشخص است.

پایان پیام/