کشف کالای قاچاق به ارزش ۱۵۰ میلیارد ریال در اردبیل

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی حرف آور از اردبیل به نقل از روابط عمومی فرماندهی انتظامی اردبیل، سردار جواد تقوی اظهار کرد: در راستای تداوم اجرای طرح تشدید مبارزه با قاچاق کالا و ارز، چهاردهمین مرحله این طرح سراسری به مدت ۷۲ ساعت با حداکثر توان و بهره مندی از امکانات و تجهیزات نیروی انتظامی […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی حرف آور از اردبیل به نقل از روابط عمومی فرماندهی انتظامی اردبیل، سردار جواد تقوی اظهار کرد: در راستای تداوم اجرای طرح تشدید مبارزه با قاچاق کالا و ارز، چهاردهمین مرحله این طرح سراسری به مدت ۷۲ ساعت با حداکثر توان و بهره مندی از امکانات و تجهیزات نیروی انتظامی در استان اردبیل اجرا شد.

وی با اشاره به تلاش مسؤولانه و جهادی پلیس استان اردبیل در مبارزه با قاچاق کالا و ارز و سلب تحرک از قاچاقچیان و ناامن کنندگان اقتصاد کشور، افزود: در چهاردهمین مرحله از طرح سراسری مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس استان اردبیل موفق شد ۲۳ تن گندم، ۶ تن و ۶۴۰ کیلوگرم آرد، ۱۵ تن و ۲۷۵ کیلوگرم فرآورده‌های دامی، ۹ هزار و ۱۹۰ لیتر سوخت، ۱۶۴ هزار و پنج قلم دارو و ۱۱ هزار و ۵۶ قلم لوازم آرایشی و بهداشتی کشف و ضبط کند.

سردار تقوی کشف ۶۵ هزار دستگاه تجهیزات پزشکی، ۸۰۰ ثوب البسه خارجی، چهار هزار و ۶۶۰ نخ سیگار خارجی، هشت تن چوب، سه هزار و ۸۴۸ قطعه طیور زنده را از جمله دیگر کشفیات ماموران نیروی انتظامی استان اردبیل در این طرح عنوان کرد.

فرمانده انتظامی استان اردبیل اظهار کرد: کارشناسان ارزش این کشفیات را در مجموع ۱۵۰ میلیارد ریال اعلام کردند.

دستگیری ۴۱ نفر در طرح مبارزه با قاچاق کالا و ارز

سردار تقوی بیان کرد: با اجرای چهاردهمین مرحله از طرح سراسری مبارزه با قاچاق کالا و ارز در استان اردبیل ۴۱ نفر دستگیر و ۳۸ دستگاه خودرو و یک دستگاه موتورسیکلت قاچاقچیان توقیف شد.

وی اضافه کرد: در این طرح ماموران از ۶۲ انبار در نقاط مختلف استان اردبیل بازدید کردند که از این تعداد ۲ انبار با دستور مراجع قضایی پلمب شد.

فرمانده انتظامی استان اردبیل ادامه داد: در این طرح متهمان دستگیر شده با تشکیل ۴۰ پرونده جهت سیر مراحل قانونی و رسیدگی تحویل دستگاه قضایی شدند.

سردار تقوی گفت: خرید و فروش و حمل یا نگهداری کالا خارج از ضوابط تعیینی دولت تخلف محسوب می‌شود و با متخلفان برخورد قانونی خواهد شد.

وی پدیده قاچاق و هرگونه فعالیت‌های اقتصادی غیرقانونی را موجب اخلال در نظام اقتصادی کشور دانست و افزود: برخورد با فرصت‌طلبان و سوء‌استفاده‌کنندگان و مفسدان اقتصادی از اولویت‌های نیروی انتظامی است.

سردار تقوی با تاکید به برخورد قاطع و قانونی پلیس با قاچاقچیان، سودجویان و محتکران از شهروندان خواست هرگونه موارد مشکوک در خصوص احتکار و قاچاق کالا را از طریق سامانه ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.

پایان پیام/

منبع