امام جمعه اصلاندوز:

عملیات طوفان الأقصی خسارت‌ مالی بی‌سابقه‌ای به رژیم صهیونیستی وارد کرد

امام جمعه شهرستان اصلاندوز گفت: بر اساس گزارش‌ها و داده‌های رسانه‌ای، عملیات طوفان الأقصی خسارت‌های مالی هنگفت و بی‌سابقه‌ای به رژیم صهیونیستی وارد کرده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی حرف آور، حجت الاسلام محمد جعفرزاده، امام جمعه شهرستان اصلاندوز در خطبه‌های این هفته نماز جمعه ضمن گرامی داشت روز مجلس به تبیین ویژگی‌های مجلسی در تراز انقلاب اسلامی پرداخت و اظهار کرد: امروز تمام امید و تلاش دشمنان بر این است که مردم را نسبت به حساس‌ترین مرکز تصمیم‌گیری کشور نا امید کنند و مشارکت مردم در انتخابات را با ایجاد یاس و سیاه نمایی پایین بیاورند.

وی افزود: اما مردم بصیر و انقلابی ایران مانند همیشه خط بطلانی بر اندیشه‌های باطل دشمنان خواهند کشید و نمایندگانی در تراز انقلاب اسلامی و با شاخص‌های تعهد، کارآمدی، علم، دلسوزی، ولایت‌مداری، مردم‌داری، انقلابی‌گری و تخصص را راهی مجلس خواهند کرد.

افکار عمومی غرب از جنایات رژیم صهیونیستی خشمگین هستند

امام جمعه شهرستان اصلاندوز با ارائه تحلیلی از پیامدهای جنگ غزه برای اروپا تصریح کرد: در جنگ غزه که صهیونیست‌ها از زمین، هوا و دریا این باریکه تحت محاصره را به شدت بمباران کرده و بیش از ۲۰ هزار نفر انسان بی‌گناه به‌ویژه کودکان را به قتل رسانده و زیرساخت‌های بهداشتی آن را نابود و محاصره تمام عیاری علیه غیرنظامیان اعمال کرده‌اند، افکارعمومی غرب به‌شدت از این مسأله خشمگین است و هر روز اعتراضات گسترده‌ای در اروپا و آمریکا علیه جنایات اشغالگران برگزار می‌شود. این موضوع به تشدید شکاف بین مردم و دولت‌ها نیز منجر شده است.

حجت الاسلام جعفرزاده گفت: با وجود این که آمریکا تلاش دارد تا همه متحدانش را به حمایت از رژیم صهیونیستی وادار کند اما موضع دولت‌های اسپانیا و نروژ در دفاع از ملت فلسطین و اقدام یک‌جانبه برای به رسمیت شناختن کشور فلسطین، نوعی دهن‌کجی به رهبران ناتو است که آن‌ها حاضر نیستند در کنار اشغالگران بایستند و این اقدام بی‌سابقه شکاف در ائتلاف ناتو را تعمیق خواهد کرد.

عملیات طوفان الأقصی خسارت هنگفتی به رژیم صهیونیستی وارد ساخته است

خطیب جمعه اصلاندوز در ادامه با تشریح پیامدهای اقتصادی و اجتماعی جنگ غزه برای رژیم صهیونیستی عنوان کرد: بر اساس گزارش‌ها و داده‌های رسانه‌ای، عملیات طوفان الأقصی خسارت‌های مالی هنگفت و بی‌سابقه‌ای به رژیم صهیونیستی وارد کرده است. این خسارت‌ها در دو بخش خسارت‌های مستقیم و غیرمستقیم قابل بررسی است.

حجت الاسلام جعفرزاده تشریح کرد: خسارت‌های مستقیم، مربوط به هزینه‌های این جنگ است که رژیم صهیونیستی متحمل می‌شود و خسارت‌های غیرمستقیم، خسارت‌هایی است که به شرکت‌ها و زیرساخت‌های رژیم صهیونیستی به علت متأثر شدن از این جنگ، وارد شده است.

وی گفت: رژیم صهیونیستی ۳۶۰ هزار نفر از سربازان احتیاط خود را برای حضور در خدمت نظامی فراخوانده که به کارگیری و ساماندهی این حجم از نیرو نیاز به هزینه هنگفتی دارد. از سوی دیگر، خارج کردن این حجم نیرو از کارخانه‌ها و مراکز حرفه‌ای و آموزشی ضربات غیرمستقیم دیگری بر اقتصاد این رژیم وارد می‌کند.  دست کم سیصد هزار نفر در داخل رژیم صهیونیستی از خانه‌های خود به مناطق دیگر منتقل شده‌اند که موجب اخلال در کسب‌وکارهای عادی شده است. عملیات طوفان الاقصی اعتماد عمومی صهیونیست‌ها به این رژیم را از بین برده است؛ زیرا یقین حاصل شد که دیگر در این رژیم امنیتی برای صهیونیست‌ها وجود نخواهد داشت.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان اصلاندوز در بخش دیگری از خطبه ها ضمن تسلیت ایام شهادت حضرت صدیقه طاهره فاطمه گفت: در فرهنگ شیعه، «فدک» نمادی از یک معنای بزرگ است که هرگز در محدوده یک قطعه زمین نمی‌گنجد و همین معنا، رمزی است که سطح تقابل را از مخاصمه سطحی و محدود، به مبارزه تاریخی حق و باطل تعمیق بخشیده است؛ از این رو لحن الهی حضرت زهرای مرضیه سلام الله علیها بیانگر این حقیقت است که اعتراض ایشان تنها به غصب یک ملک به نام فدک نیست. آیاتی که حضرت در خلال این خطبه شریف بدانها اشاره می‌کنند آیاتی است که باید بیش‌از‌پیش در آن دقت و تأمل شود.

وی در خاتمه افزود: به‌راستی چرا بانوی دو عالم علیها السلام در مجلسی که بهانه تشکیل آن تصرف سرزمین فدک است، خطاب به مسلمانان حاضر در آن مجلس آیاتی را تلاوت کردند که همه خطاب به گناهکاران، کافران و مشرکان هستند؟! حقیقت این است که اگر حضرت لابه‌لای سخنان شریف خود چنین آیاتی را تلاوت فرمود بدین سبب بود که با دیده تیز و حقیقت‌بین خویش می‌دیدند راهی که مسلمانان در پیش گرفته و زاویه‌ای که با حق ایجاد کرده‌اند پایانی جز کفر و شرک نخواهد داشت.

پایان پیام/