اولین واکنش پنتاگون پس از تجاوز نظامی به یمن

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی حرف آور، «پنتاگون» اعلام کرد که آمریکا و انگلیس با انجام سلسله تهاجم‌های مشترکی به ۱۸ نقطه در یمن حمله کردند. پنتاگون اعلام کرد که نیروهای آمریکا و انگلیس و با پشتیبانی ۶ کشور دیگر شنبه شب به ۱۸ هدف در هشت محل در یمن حمله کردند. در همین ارتباط، […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی حرف آور، «پنتاگون» اعلام کرد که آمریکا و انگلیس با انجام سلسله تهاجم‌های مشترکی به ۱۸ نقطه در یمن حمله کردند.

پنتاگون اعلام کرد که نیروهای آمریکا و انگلیس و با پشتیبانی ۶ کشور دیگر شنبه شب به ۱۸ هدف در هشت محل در یمن حمله کردند.

در همین ارتباط، «لوید آستین» رئیس پنتاگون بامداد یکشنبه در مواضعی اعلام کرد که استرالیا، بحرین، کانادا، دانمارک، هلند و نیوزیلند از حملات تجاوزکارانه آمریکا و انگلیس به اهداف نظامی ارتش یمن حمایت کردند.

از سوی دیگر، المیادین گزارش داد که آمریکا و انگلیس ۲۲ بار صنعا و استان‌های حجه، مارب، نجران، تعز، عسیر و جوف را هدف حمله هوایی خود قرار دادند.

رسانه‌های محلی یمن گزارش دادند که در این حملات مناطق الحصبه، عطان، النهدین و جبل خشم البکره در شرق صنعا و همچنین «جبل ضین» در استان عمران و حومه شهر الحدیده هدف قرار گرفتند.

در واکنش به تجاوز نظامی ائتلاف آمریکا و انگلیس، ارتش یمن نیز از انجام حملاتی پهپادی و موشکی تلافی جویانه علیه چندین ناو جنگی آمریکایی در دریای سرخ در پاسخ به بمباران مواضعشان خبر داد.

رسانه‌های خبری به جزئیات بیشتر این خبر و خسارت‌های احتمالی آن اشاره‌ای نکرده‌اند.

انتهای پیام/