پیروزی آسان تیم ملی بسکتبال مقابل هند/ ایران صدرنشین شد

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی حرف آور، دیدار تیم های ملی بسکتبال ایران و هند از گروه E انتخابی کاپ آسیا امروز دوشنبه در دهلی نو برگزار شد که طی آن ملی پوشان ایران با نتیجه ۸۶ بر ۵۳ میزبان خود را شکست دادند. نتیجه دیدار تیم های ملی بسکتبال ایران و هند به این […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی حرف آور، دیدار تیم های ملی بسکتبال ایران و هند از گروه E انتخابی کاپ آسیا امروز دوشنبه در دهلی نو برگزار شد که طی آن ملی پوشان ایران با نتیجه ۸۶ بر ۵۳ میزبان خود را شکست دادند.

نتیجه دیدار تیم های ملی بسکتبال ایران و هند به این شرح است:

* ایران ۸۶ – هند ۵۳
(۲۳ بر ۲۰)، (۱۹ بر ۱۲)، (۲۵ بر ۱۲)، (۱۹ بر ۹)

سجاد مشایخی، میثم میرزایی، نوید رضایی فر، ارسلان کاظمی و بهنام یخچالی بازیکنانی بودند که ترکیب اولیه تیم ملی بسکتبال را برای دیدار برابر هند تشکیل دادند.

نیمه نخست این دیدار در حالی با برتری ۴۲ بر ۳۲ ملی پوشان کشورمان به پایان رساندند که آنها در کوارتر نخست برتری خیلی محسوسی نسبت به میزبان شان نداشتند. حیت در بسیاری از دقایق این کوارتر هندی ها سوار بر بازی بودند با این حال تیم ملی ایران با تکیه به بازیکنانی چون سجاد مشایخی که در توپ ربایی و پرتاب های موفق، کارنامه خوبی داشت توانست تنها با سه اختلاف امتیاز این کوارتر را از آن خود کند.

در کوارتر دوم بازیکنان دو تیم توپ های از دست رفته زیادی داشتند اما بازیکنان ایران به واسطه استفاده بهتر از موقعیت های ایجاد شده توانستند این کوارتر را هم با برتری خود تمام کنند تا در کل برنده نیمه نخست باشند.

پیروزی بدون استرس تیم ملی بسکتبال مقابل هند/ ایران صدرنشین شد

در نیمه دوم دیدارتیم های ملی بسکتبال ایران و هند، ملی پوشان ایران به تدریج جریان بازی رو در اختیار گرفتند طوریکه ضمن دفاع بازیکنان هند، با استفاده از موقعیت های پیرامونی و کشاندن بازی به زیر حلقه، به دفعات صاحب موقعیت شدند و استفاده درست از آنها کمک کرد تا با اختلاف امتیاز قابل توجهی برنده کوارترهای پایانی و مجموع این بازی شوند.

تیم ملی بسکتبال در شرایطی دیدار برابر هند را در پایان رقابتی بدون استرس با برتری خود تمام کرد که شامگاه جمعه نیز در تهران و در سالن زنده یاد محمود مشحون مقابل قطر صاحب برتری ۷۶ بر ۷۴ شده بود. آن بازی برتری در وقت اضافه به دست آمد.

اگرچه پیروزی برابر قطر در پایان یک دیدار پرانتقاد به دست آمد اما دو امتیاز آن بازی در کنار امتیاز کاملی که از دیدار امروز برابر هند به دست آمد، باعث شد تا تیم ملی بسکتبال از رده دوم جدول گروه E به صدر جدول صعود کند. البته رده بندی نهایی این گروه در پنجره نخست پس از دیدار تیم های قزاقستان و قطر مشخص می شود. این دیدار تا ساعتی دیگر در دوحه آغاز می شود.

انتهای پیام/