مدیرکل امور عشایر استان اردبیل

۱۳ هزار تن نهاده دامی در بین عشایر اردبیل توزیع شد| اجرای طرح پلاک‌کوبی دام‌ها

مدیرکل امور عشایر استان اردبیل افزود: بیش از ۱۳ هزار تن انواع نهاده دامی در نیمه نخست امسال در بین عشایر این استان توزیع شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی حرف آور ، معرفت آذری روز دوشنبه در نشست با اهالی روستاهای عشایرنشین خلخال افزود: خرید ، فروش ، نگهداری و جابجایی دام زنده فاقد پلاک و هویت‌گذاری ممنوع است و در صورت مشاهده جابجایی بدون مجوز به عنوان دام قاچاق محسوب می‌شود.

وی گفت: هویت‌دار کردن دام‌ها در کنترل و کاهش بیماری‌های مشترک بین انسان و دام و نیز جلوگیری از قاچاق دام نقش موثری دارد.

آذری اظهارکرد: دامداران عشایر پیش از حمل و نقل دام در غیر از زمان و فصل کوچ باید از ادارات دامپزشکی و سایر ارگان‌های مربوط مجوزهای لازم برای حمل و نقل را دریافت کنند.

مدیرکل امور عشایر استان اردبیل افزود: بیش از ۱۳ هزار تن انواع نهاده دامی در نیمه نخست امسال در بین عشایر این استان توزیع شده است.

وی با بیان اینکه نهاده توزیعی در بین عشایر استان اردبیل از انواع جو، ذرت، سبوس و کنسانتره گفت: این نهاده‌ها با نرخ دولتی در بین دامداران عشایر توزیع شده است.

وی با اشاره به اینکه خشکسالی باعث خسارت به مراتع استان اردبیل شده و دامداران و عشایر امسال بیش از سال‌های گذشته ناچار به استفاده از خوراک دام برای جبران کمبود علوفه در مراتع هستند، اظهارکرد: تلاش می‌شود سهمیه خوراک دام افزایش یابد.

انتهای پیام/