مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای اردبیل

نقشه آب استان اردبیل تدوین می‌شود

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای اردبیل گفت: نقشه آب این استان با هدف بهینه‌سازی مصرف آب تدوین و تهیه می‌شود.

علی حیدری روز چهارشنبه به پایگاه خبری تحلیلی حرف آور اظهار کرد: یکی از اولویت های اصلی شرکت آب منطقه ای ،ترویج فرهنگ مصرف بهینه آب و جلوگیری از هدر رفت آب در استان است که با استفاده از ظرفیت مراکز علمی و دانشگاهی این طرح عملیاتی می‌شود.

وی با بیان اینکه استفاده از راهکارهای علمی و تحقیقاتی برای اصلاح الگوی مصرف و کشت در دشت‌های استان جزو برنامه‌های بخش آب است، افزود: باید با برگزاری سمینارها و میزگردهای علمی و استفاده از نظرات صاحب‌نظران به دنبال راهکارهای مناسب برای رسیدن به مصرف بهینه منابع آب و علاج بخشی کمبود منابع بود.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای اردبیل اضافه کرد: شرکت آب منطقه ای اردبیل به عنوان مرکز تصمیم‌گیری برای آب استان به دنبال انعقاد تفاهم‌نامه با دستگاه‌های مربوطه از جمله جهاد کشاورزی و محیط زیست است تا از این طریق مباحث مربوط به آب تخصصی‌تر مورد بررسی قرار گیرد.

حیدری همچنین استفاده از ظرفیت شرکت‌های دانش بنیان در فرهنگ‌سازی و مدیریت مصرف آب را یادآور شد و افزود: باید از این ظرفیت بهترین بهره‌ها را جست و با تدوین برنامه‌های مستدل و علمی راه را برای ورود شرکت‌های دانش بنیان در بخش آب باز کرد.

انتهای پیام/