استاندار اردبیل:

خبرنگاران نقش بی‌بدیلی در مسیر پیشرفت جامعه دارند

استاندار اردبیل در پیامی با تبریک روز خبرنگار گفت: خبرنگاران نقش بی‌بدیلی در بسیج سرمایه‌های مادی و معنوی جامعه در مسیر پیشرفت جامعه دارند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی حرف آور، سیدحامد عاملی روز سه‌شنبه در این پیام افزوده است: نقش رسانه‌ها و خبرنگاران همچنین در ایجاد وحدت و همدلی در جامعه و ارتقای کیفیت تصمیم‌ها و آگاهانه کردن حضور مردم در عرصه‌های سازندگی مادی و معنوی همه و همه مسائل بسیار مهمی هستند که ارکان تحول و حرکت رو به رشد را در یک جامعه شکل می‌دهند.

وی ادامه داد: هفدهم مرداد، روز شهادت فقید جمهوری اسلامی، زنده‌یاد محمود صارمی و روز که امسال، با عاشورای سید شهیدان و سرور آزادگان جهان، حضرت اباعبدالله الحسین(ع)، مقارن گردیده، یادآور رسالت خطیر خبرنگاران در آگاهی‌بخشی و مشارکت موثر در تعالی و پیشرفت جامعه است.

وی افزود: استان اردبیل با ظرفیت‌های بی‌نظیر منابع انسانی، فرهنگی و اقتصادی، امروز بیش از هر زمانی برای طی هر چه سریع‌تر مسیر رشد و پیشرفت نیازمند تجدید نظر در برخی رویه‌ها و مسیرهای گذشته است تا بتواند استانی در شأن این ملت گردد. بی‌شک رسیدن به این هدف و طی این مسیر حیاتی و تاریخی جز با حضور جدی و همراهی اصحاب قلم و رسانه میسر نمی‌شود ، در دوران کنونی عرصه رسانه و خبر و بخشی جدایی‌ناپذیر از فرآیند پیشرفت جوامع است که توجه جدی به این عرصه را بویژه در جوامعی که نیازمند تحول‌گرایی برای رسیدن به آینده‌ای با عزت هستند دوچندان می‌کند.

وی در این پیام با نثار سلام و صلوات به ارواح پاک شهیدان اسلام بویژه شهدای والامقام کربلا آن الگوهای جاودانه عزت و شرافتمندی  و ادای احترام به روح بلند شهدای عرصه اطلاع‌رسانی روز را گرامی داشته و از زحمات و تلاش‌های مستمر همه خبرنگارانی که در سرتاسر استان، صادقانه در عرصه مهم و حساس خبر می‌کوشند، قدردانی کرد.

هفدهم مرداد سال ۱۳۷۷ طالبان با هجوم وحشیانه به کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در مزارشریف افغانستان، محمود صارمی پایگاه خبری تحلیلی حرف آور  را به همراه ۱۱ دیپلمات کشورمان به شهادت رساند و از آن پس شورای فرهنگ عمومی، این روز را به عنوان روز نامگذاری کرد.

انتهای پیام/