در نامه احمد توکلی به وزیر راه وشهرسازی آمده است؛

شهرک الهیه اردبیل مصداق بارز زمین‌خواری دولتی سازمان‌یافته

رئیس هیات مدیره دیده بان شفافیت و عدالت طی نامه ای به وزیر راه شهرسازی از زمین خواری سازمان یافته دولتی در شهرک الهیه استان اردبیل خبر داد و خواستار پیگیری و اعلام نتیجه به دیده بان شد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری  حرف آور ،احمد توکلی رئیس هیات مدیره دیده بان شفافیت و عدالت طی نامه ای به محمد اسلامی وزیر راه شهرسازی از زمین خواری سازمان یافته دولتی در شهرک الهیه استان اردبیل خبر داد و خواستار پیگیری و اعلام نتیجه به دیده بان شد.

متن این نامه بدین شرح است:

برادر ارجمند جناب آقای اسلامی
وزیر محترم راه و شهرسازی

سلام علیکم؛
بررسی های کارگروه تخصصی زمین و شهرسازی دیده بان شفافیت و عدالت نشان می‌دهد که در سال ۱۳۸۹ به دستور وزیر وقت راه و شهرسازی به صورت ابهام‌ برانگیزی ۱۵۴ هکتار از اراضی شهرک موسوم به الهیه به شهر اردبیل ملحق می‌شود.

این الحاق با ابلاغ طرح جامع شهر اردبیل همزمان است و با مصوبه شورای برنامه ریزی و توسعه استان مغایرت کامل دارد و در تعارض با تصمیمات مأخوذه در کمیته فنی شورای عالی شهرسازی و معماری ایران است.

گزارش های دریافتی به دیده‌بان حاکی است عده ای فرصت طلب که عمدتاً ذی نفوذ در دستگاهها اجرایی و حاکمیتی بوده اند پیش از الحاق، بخشی از این اراضی زراعی را به ثمن بخس از مالکین بی اطلاع آنها خریداری کرده‌اند و با استفاده از طرح جامع شهر اردبیل کاربری زراعی آن را به آسانی به کاربری مسکونی تغییر می‌دهند و کاربری آن بخش از زمین‌هایی را که موفق به خرید آن نشده‌اند در کمسیون ماده ۵ استان به کاربری عمومی تغییر داده‌اند.

با این مصادیق شهرک الهیه اردبیل مصداق بارز زمین‌خواری دولتی سازمان‌یافته و خیانت بار محسوب می‌شود.

لطفاً دستور فرمایید موضوع بررسی و اقدامات لازم صورت پذیرد. انتظار داریم نتیجه را به دیده‌بان شفافیت و عدالت نیز اطلاع دهند.